‪‬‏

סדנת כתיבה ייחודית לנשים

            חוגגות נשיות – סדנת כתיבה ייחודית לנשים

סדנת כתיבה לנשים תמונה אוקטובר 2017

היכן?  ברמת גן, במיקום נוח הקרוב לתחנת רכבת ארלוזורוב.

מתי? - ימי שלישי בשעה 20:00-22:00 , החל מה- 31/10/17

מספר מפגשים: 12 מפגשים בני שעתיים כל אחד.

עלות: 1920 ש”ח.

מה בסדנא? - “חוגגות נשיוּת” היא סדנא ייחודית המיועדת לנשים, המאפשרת להן להקשיב לקולותיהן שלהן שמושאלים לא פעם לטובת הכלל: החברה, המשפחה וכו’. הסדנא תבקש לאפשר לנשים להאזין לקולותיהן העמוקים –  שממוסכים לא פעם על ידי החברה – ולהביע אותם בכתב, אם בפרוזה ואם בשירה. תוך מפגש ודיאלוג עם טקסטים של משוררות בנושאי תשוקה נשית, אהבה רומנטית, התכתבות עם הילדה שהייתי וקריאת תיגר על מוסכמות חברתיות המצופות מנשים – יביעו הנשים המשתתפות בסדנא בכתב את עולמן הפנימי וילמדו כיצד לזקק את אופן ההבעה בכתב, כך שקולותיהן ישמעו צלולים, ברורים ובועטים.  בסדנא יכתבו הנשים בתגובה לשירי משוררות, לתמונות של נשים ועוד וכן יתנו זו לזו משוב על הטקסטים שלהן באווירה אינטימית נשית, תומכת ומאפשרת.

מה מקבלות: 

-          תרגילי כתיבה יצירתיים במפגשים המזמנים דיאלוג הן עם טקסטים חיצוניים והן עם קולות פנימיים. 

-          חשיפה למגוון שירי משוררות מנקודת מבט פמיניסטית.

-          הנחייה לתרגילי כתיבת בית בין מפגש למפגש.

-          משובים קבוצתיים מעמיקים בכל מפגש.

-          הצעות לאופני עריכה של הטקסטים הנכתבים בסדנא.

-          פיתוח קול של “עורכת פנימית” המאפשר להתבונן על הטקסטים לאחר שנכתבו ולערוך אותם, כך שיפיקו מתוכם ליטוש וזיקוק. 

-          מפגש קבוצתי מעצים ואינטימי של נשים כותבות באווירה ביתית ונינוחה.

-          מרחב נשום לעצירה מטרדות היום-יום, להתבוננות פנימה, לשיחה, להקשבה ולכתיבה. 

למי מיועדת הסדנא? - נשים כותבות (גם אם מתחילות בכתיבה) שמעוניינות להביע את קולן בכתיבה – בין אם בשירה ובין אם בפרוזה – תוך כדי חיבור לטקסטים של נשים ולנושאים נשיים בנקודת מבט פמיניסטית ובאווירה קבוצתית נשית ואינטימית.

מספר משתתפות: עד 10 נשים.

עלי:

משוררת, ביבליותרפיסטית ומנחת סדנאות כתיבה. שמחה בזכות שניתנת לי להקשיב לקולות הנפש של אנשים, למילותיהם, לסיפוריהם, וללוות אותם בדרכם פנימה למחוזותיה העמוקים של הנפש;  והחוצה במפגש המדויק של מילותיהם עם העולם. מאמינה בכוחן של נשים ליצור, לכתוב, להשפיע, ובכוחו של המפגש הנשי הקבוצתי כמפגש חגיגה המשלב בתוכו עומק, קרבה, רגש ומרחב. 

כיצד נרשמות: כותבות לי למייל: lior.granot@gmail.com או מצלצלות: 054-2440988.

*פתיחת הסדנא מותנית במספר הנרשמות.

________________________________________________________________

משתתפות מסדנת “חוגגות נשיות” – ספטמבר 2014 – מספרות על חווייתן בסדנא: 

אביבה גולדשטיין:

ליאור יקרה,

אני מברכת את עצמי על ההחלטה להשתתף בסדנא שלך ולחגוג נשיות אתך ועם קבוצת הנשים המופלאה שהרכבת. זו היתה אחת ההחלטות היותר טובות שלי לאחרונה. החששות שהיו התפוגגו כבר במפגש הראשון אתך ועם הקבוצה. בסביבה אינטימית, על הספות סביב השולחן, עסקנו במילים, בשירים, בנשים, במחאה, בכתיבה. הפרינו זו את זו ברעיונות, במחשבות, בהקשרים ואסוציאציות.

נהניתי מאד מההאזנה לך מדברת על שירה- במלוא הכבוד וההתלהבות. נהניתי מאד גם מקריאת השירים של חברות הקבוצה בכל מפגש וניתוחם. עם כל שיר שעסקנו בו הרגשתי שאני מתעשרת בעולם שלם נוסף. הרגשתי כמו ילדה קטנה שמסתובבת בעולם דימויים ומטאפורות כאילו היתה זו חנות צעצועים ענקית ורק מחכה לעוד הפתעה ועוד הפתעה.

העברת את הסדנא ברגישות ויצקת לתוכה את העומק שבך, רצינות יחד עם קלילות, שמחה יחד עם עצב. החברות בקבוצה היו פשוט נפלאות אחת-אחת. נוצרה בינינו אווירה בטוחה, נעימה ומפרגנת. הרגשתי שאנחנו עובדות בכנות וברצינות ומצליחות להביא את עצמנו לקבוצה- כל אחת עד כמה שנח לה- בלי לחץ או אילוץ. כל-כך שמחה שהכרתי אותך ואותן. זו היתה זכות גדולה!

לסיכום, הסדנא היתה כמו שקיוויתי ואף עלתה על הציפיות. קיוויתי לעסוק במילים, לדבר ספרות/שירה, לדבר נשיות עם נשים, להתחבר לרעיונות חדשים, ללמוד יסודות של כתיבה, להתנסות בכתיבה בעצמי. כל זאת עשינו בסדנא מבלי “ליפול” לתוך בנאליות, או חוויות מאולצות. כל מפגש היה חגיגה של רגש- שמחה ועצב וכל מה שביניהם.

 תודה רבה על הכל!

 

רבקה הלל לביאן:

 ליאור יקרה,

מאז ומתמיד אהבתי שירה, במהלך השנים לצד הכתיבה האקדמית כתבתי שירים רבים “למגרה”; בסוף השנה הקודמת נתקלתי בפרסום שלך באתר פסיכולוגיה עברית והחלטתי להירשם, החלטה שאני מאוד שמחה עליה בדיעבד!

האווירה החמה בביתך ואת מסבירת פנים, חייכנית ואדיבה לצד הקבוצה הקטנה והמגוונת של הנשים שאספת היו המצב האידיאלי למפגשים שהיו, חשפת אותנו לטקסטים ספרותיים שונים והתמודדנו שבוע- שבוע עם כתיבת שירים, ולא פחות חשוב עם הקראתם בקבוצה ושיחה עליהם.

נתרמתי מהאפשרות להשמיע ולשמוע את האחרות, מהביקורת שתמיד נאמרה בעדינות ובאופן שניתן ללמוד ולתקן. מהחברות בקבוצה וממך כאדם ובמיוחד מהאווירה הפתוחה והמזמינה.

אשמח לחזור לסדנת המשך בעתיד.

מאחלת לך עוד קבוצות רבות ושפע של יצירה.

 

שירי לוי:

 ליאור יקרה,

 הסדנא פתחה עבורי צוהר לקולות חדשים ומושתקים בנושאים של  מחאה נשית וכיצד היא באה לביטוי בשירה ,הילדות והדיאלוג איתה, ההווה והחלומות למימוש ,כל אלה קיבלו לגיטימציה ומקום. האוירה בקבוצה הייתה נעימה ומאפשרת; הפרגון, הסובלנות וההכלה בין הבנות תרמו מאד לאווירה, ואת ליאור באישיותך הרגישה והחכמה ניווטת בהצלחה.

הופתעתי עד כמה עוצמה, אהבה פשוטה, ואמת יש בקבוצת נשים ובמילים שהן מביאות ועד כמה שזה מעצים ומרגש,חוויה נפלאה שמלווה אותי על פוליפונית הקולות .

יש עוד המון מה לומר אך בעיקר הבחירה בסדנא בהנחייתך ליאור הייתה עבורי אחת החוויות המעצימות שהענקתי לעצמי השנה.

מודה לך המון, מעריכה את תשומת הלב והרגישות לפרטים ולניואנסים ומודה על הלב הפתוח.

Comments are closed.

חדשות
צרו קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון

נושא

תוכן ההודעה

054-2440988